Jak se zbavit zadlužené firmy ?

Jak se zbavit zadlužené firmy ?

Jak se zbavit
zadlužené firmy ?
Převezmeme
IHNED Vaši firmu
v jakémkoli stavu
do 24 hodin !!!

  • Má vaše firma problémy?
  • Zaznamenali jste v poslední době prudký pokles zisků?
  • Drtí vás závazky a neustálé telefonáty věřitelů?
  • Máte problémy s managementem?
Jak se zbavit zadlužené firmy.

Cena od 14.900,- Kč

Jak se zbavit zadlužené firmy ?

Řešením je převod takové firmy na jinou osobu.​ S garancí převzetí veškerých závazků a problémů novým majitelem a jednatelem.

Tím nejčistším způsobem je likvidace takovéto společnosti. Mezi další patří převod zadlužené firmy na jinou osobu, nebo převod firmy za účelem její likvidace.

Kontakt - jak se zbavit zadlužené firmy ?

Takto nás můžete kontaktovat

Konec firmy - přehled řešení

Další služby
Odkup zadlužené firmy.
Čas je důležitým faktorem pro prodej zadlužené firmy.
Zjistěte více
Prodej zadlužené společnosti.
Prodejte svou zadluženou firmu včas !!!
Zjistěte více
Převod firmy.
Podívejte se, jak probíhá prodej / převod zadlužené společnosti.
Zjistěte více
Previous
Next

Konec firmy - články ze serveru Konec firmy.

Články ze serveru Konec firmy

Podívejte se na náš blog. Zkuste prozkoumat články, nebo se podívat na naše stránky zabývající-se problematikou, která Vás trápí. Nebo nám klidně pošlete Vaše telefonní číslo a my Vás budeme kontaktovat, sejdeme se, vše v klidu probereme a zkusíme zjistit, jestli Vám bude vyhovovat některé z námi navrhovaných řešení. Vše s garancí maximální diskrétnosti prodiskutujeme osobně.

Partneři projektu

Partneři projektu Konec firmy

Spouštěčem existenčních problémů společností jsou v padesáti procentech případů investice. Druhým nejčastějším důvodem jsou změny na trhu. Ukazují to data poradenské společnosti PwC.

Chyby majitele firmy – jaké jsou ty nejzákladnější ? 

Když se společnost dostane do existenčních potíží, neměl by ji už řídit podle odborníků majitel. „Vlastník věří v návrat dobrých časů a nechce si připustit, že svět se změnil,“ upozorňuje Petr Smutný, partner poradenské firmy PwC. Není tak schopný podle něj dělat nepopulární kroky a přijímat rozhodnutí. „Má konflikt zájmů, protože všechny lidi najal,“ zdůrazňuje Smutný, jehož tým za deset let realizoval 98 projektů, kdy zachraňoval společnosti.

Z tohoto počtu byl vlastník ve vedení firmy ve 48 případech. Zásadní pro záchranu firmy je začít s řešením problémů včas, na jmout management a vlastník zároveň musí ustoupit do pozadí. Pokud totiž firma spadne do insolvence, udrží si v ní majitel podíl jen v desetině případů. Ostatně právě vměšování majitelů do práce najatých manažerů může způsobit problémy samotných společností. „Do dvou firem povolali vlastníci management, ale ani v jedné ho ve skutečnosti nechtěli,“ uvedl na konferenci Turnaround Management Association příklad Radim Pařík, bývalý vrcholový manažer retailového kolosu Schwarz, který vlastní řetězce Kaufland a Lidl. Šlo o společnosti s obratem ve výši deseti miliard korun a tři sta milionů korun. Vměšování vlastníků do práce manažerů ale dopadlo neslavně. „Desetimiliardová firma je v insolvenci a druhá firma tam skončí v prosinci,“ dodává Pařík.

Nejčastější důvody chyb. Jak se zbavit zadlužené firmy ?

Nejčastějším důvodem, proč se společnosti dostanou do vážných problémů, jsou však investice. Bývá to podle PwC v polovině případů. „Jde o investice a nezvládnuté akvizice, růst podniku. Neznamená to jen investice do nové technologie, ale může to být investice do nového trhu a nového výrobku,“ říká Smutný. Příkladem může být snaha společnosti Vítkovice Power Engineering miliardáře Jana Světlíka proniknout na turecký trh, kde zastřešila dodávku hnědouhelné elektrárny pro společnost Adularya. VPE byla ovšem ve stavbě generálním dodavatelem, s čímž neměla předchozí zkušenosti. Zároveň nastaly problémy například s kvalitou uhlí. Vše ještě zkomplikoval pokus o převrat v Turecku, do nějž byli zapojeni rovněž vlastníci elektrárny. Tu nakonec turecký stát znárodnil. Druhou nejčastější příčinou problémů jsou změny na trhu, na něž firmy nedokážou zareagovat. Jde o čtyřicet procent všech projektů.

Jsou to například ruské projekty stavebního kolosu PSJ, které se kvůli propadu kurzu ruského rublu staly ztrátovými. Kvůli technologickým změnám pak zkrachovala továrna LG Philips Displays v Hranicích na Moravě. Společnost doplatila na výrobu klasických obrazovek, které technologicky zastaraly. Zbylých deset procent společností pak skončí v potížích z jiných příčin. Mezi ně může patřit zmíněné zasahování vlastníků do práce manažerů nebo například hádky mezi majiteli. To ostatně přispělo i k problémům strojírenské skupiny Vítkovice, kde se chytli miliardáři Karel Komárek a David Beran se zmíněným Světlíkem. „Rozpory přerostly do provozního řízení,“ popsal dopad spolumajitel firmy Plastic Parts & Technology Milan Beněk, který ve Vítkovicích v té době působil.

Scroll to Top

Zanechte údaje budeme vás kontaktovat

* Osobní údaje zpracováváme v souladu s obecným nařízením EU 2006/679. Informace o způsobu zpracování osobních údajů Vám rádi poskytneme na vyžádání.